Lucia Cádrová: Mama so mnou cestovala do Bratislavy, aby malého zabavila počas prednášky alebo skúšky

Materstvo často býva náročné samo o sebe. Typický stereotyp, v ktorom žena ostáva celé dni sama doma s dieťaťom a muž zarába peniaze je šibeničný pre obe strany. A tak sa stáva, že sa žena musí obracať a riešiť situácie a konflikty s deťmi sama. Je tak matkou, psychológom, kuchárkou, upratovačkou, lídrom a koučom v jednej osobe. Pri takomto tempe je niekedy až nepredstaviteľné, že by si žena v celom kolobehu našla čas sama na seba a venovala sa tomu, čo ju samu obohacuje a napĺňa. No čo v prípade, ak žena popri…
Študenti a absolventiCelý článok

10 chýb, ktoré robia uchádzači ešte pred pohovorom

Už pri posielaní žiadosti do zamestnania sa dokážete dopustiť mnohých zbytočných chýb. O chybách v životopise sme písali v nedávnom článku. Teraz sme pre vás spísali 10 najčastejších predpohovorových chýb, na ktoré by ste si mali dať pozor, ak chcete zvýšiť svoje šance na úspech.
HR & PersonalistikaCelý článok

Za Mlynskú dolinu sa môžeme stále hanbiť

Najväčšie študentské mestečko obýva viac ako 6-tisíc študentov z celého Slovenska. Za viac ako 60 rokov svojej existencie sa zmenilo len minimálne. Preplnené autobusy, pôvodné linoleum na chodbách a v izbách, staré okná, plesnivé sprchy...
Študenti a absolventiCelý článok

Michal Sivák: Rómske deti sú potenciálom pre Slovensko, aj keď o tom nevieme

Počas štúdia na vysokej škole učil rómske deti v najväčšej osady v Strednej Európe - Luníka IX. v Košiciach. Michal Sivák v rozhovore hovorí, aké je to učiť rómske deti, čo všetko sa vďaka tejto skúsenosti naučil, ako vzdelával rómskych žiakov prostredníctvom televízie a vlastných videí, ale aj o televíznej relácií Tumenca Khere – S vami doma.
Študenti a absolventiCelý článok

6 zaujímavostí o Milanovi Lasicovi, ktoré sa dotkli aj novej generácie

V nedeľu nás opustila jedna z najväčších osobností Slovenska. Komik, režisér, herec, básnik, dramaturg a mnoho ďalších prívlastkov sa viaže spolu s menom Milana Lasicu. Vedeli ste, že Maestro Lasica ovplyvnil aj súčasnú generáciu mladých ľudí? Pripravili sme pre vás niekoľko zaujímavostí o zosnulej legende.
Študenti a absolventiCelý článok