Nevieš sa sústrediť na školu? Pomodoro ťa naučí stíhať všetko načas

Prejdime ale k veci, metóda Pomodoro je technika riadenia času. Pomôže ti lepšie sústrediť sa a to najlepšie je, že ju vynašiel človek, ktorý naozaj neznášal učenie. Ani v minulosti totižto študáci neboli odlišní a radšej ako sylaby otvárali témy pri pokeci na chodbovici alebo v bare na diskotéke. Francesco Cirillo sa v tomto smere veľmi nelíšil. Študoval síce obchodnú akadémiu, ale sústrediť sa na záverečné skúšky bolo pre neho utrpením v troch dejstvách. Aby však doštudoval, siahol po prvej veci, ktorá mu v…
Študenti a absolventiCelý článok

Zmysel zbierania životopisov pri nábore zamestnancov sa vytráca

Nábor zamestnancov preberajú do rúk čoraz častejšie odborníci na ľudskú osobnosť a psychiku. Pri prijímaní ľudí sa viac kladie dôraz na odbornosť a skúsenosti. Aj preto sa náborový proces presúva do úrovne objektívnejšie posudzovania ľudí, čo HRisti dopĺňajú najmodernejšími prístupmi. Jedným z takýchto prístupov je posudzovanie znalostí ľudí prostredníctom testov zručností. Tento spôsobom sa javí byť objektívnejší než čítanie životopisov a obvolávanie kandidátov.
HR & PersonalistikaCelý článok

Získajte kvalifikáciu na zelené kompetencie. Vo firmách na nich záleží čoraz viac

Stať sa manažérom udržateľnosti v korporáte zaoberajúcom sa výrobou mikročipov a optických káblov, alebo sa zaslúžiť o to, že slovenské mliekarenstvo získa zelené dotácie, sú zrejme méty, aké si máloktorý študent určí pri výbere štúdia na vysokej škole. Lenže presne to sú príležitosti, ktoré nielen čakajú na prvých profíkov, ale v súčasnosti prichádza ich správna chvíľa. Prečo? Pretože už od budúceho roka sa rozšíria povinnosti na vykazovanie takzvaných nefinančných ESG reportov, v ktorých firmy presne uvedú, ako…
HR & PersonalistikaCelý článok

Prvá prax: Ako to nepokaziť hneď vo dverách?

Prvý dojem je dôležitý na akomkoľvek pohovore. A keďže pri hľadaní praxe je to takmer rovnaké ako pri hľadaní práce, ani tu by si na pohovor nemal prísť v teplákovke. Teda ak práve nejdeš na prax do firmy, kde vyrábajú alebo predávajú práve teplákovky. Prax sa môže premeniť na tvoju budúcu robotu, preto si daj záležať na tom, ako sa budeš prezentovať aj navonok.
HR & PersonalistikaCelý článok

Chýba im prax a prezentujú sa komunikatívnosťou. Čo prezrádzajú životopisy vysokoškolákov?

Takmer polovica absolventov vysokých škôl sa neuplatní v odboroch, ktoré vyštudovali. Mnohí z nich zanedbávajú praktické skúsenosti a spoliehajú sa iba na teóriu, ktorú im odovzdá škola. Tá ale nemusí stačiť. Pozrime sa preto bližšie na ich životopisy. Dáta praxuj.sk ukazujú, na ktorú kartu vsádzajú budúci absolventi slovenských univerzít.
Študenti a absolventiCelý článok

Študenti organizujú KAMAKO bál v novom šate. Začínali s nulovým budgetom, prilákali zvučné mená

V ľuďoch chcú zapáliť iskru, ktorá v nich vyhasla počas pandémie. Každoročnou tradíciou Katedry marketingovej komunikácie je KAMAKO bál, ktorý organizujú študenti. Tohtoroční štvrtáci však prichádzajú s moderným rebrandovaným prevedením tradičného eventu s názvom FLAME. Garantujú, že v piatok 13. mája sa zabavíte vďaka známym stand-up komikom a iskru v sebe zapálite aj vďaka bohatému hudobnému programu.
Služba Praxuj.skCelý článok