Dávid Dej: Stáž je v súčasnosti nevyhnutná

Ako študent politológie sa stal súčasťou tímu, ktorý organizoval predvolebnú kampaň prezidentky Zuzany Čaputovej. Dávid Dej v rozhovore hovorí, čo vďaka stáži získal, aké má ďalšie plány, ale aj ako zvládol dištančnú výučbu v bakalárskom ročníku.
Študenti a absolventiCelý článok

Na vysokoškolákov sa zabudlo?

Prvý, kto sa zavrel a posledný, kto sa otvorí. Tak to zatiaľ vyzerá v oblasti uvoľňovania opatrení pre vysoké školy. Školstvo je vraj priorita. Kde? Na Slovensku asi sotva.
Študenti a absolventiCelý článok

Erasmus+: Nové medzinárodné príležitosti vo vzdelávaní 2021 – 2027

Začiatkom roku 2021 odštartoval úplne nový program Erasmus+, ktorý budú v sedemročnom programovom období na Slovensku implementovať národné agentúry SAAIC a IUVENTA. Program, ktorý patrí medzi najúspešnejšie iniciatívy Európskej komisie a ktorého sa doposiaľ zúčastnilo vyše 10 miliónov účastníkov, so sebou prináša množstvo noviniek a vylepšení.
Študenti a absolventiCelý článok

Slovenskú maturantku prijali na Oxford. Ak sa jej nepodarí získať financie, nebude môcť vycestovať

Úspešný pohovor na Oxford robila z detskej izby. Paulína Vicenová sa ako jediná Slovenska tento rok dostala na prestížnu britskú univerzitu. Jej cieľom je vyštudovať biomedicínu, aby mohla vyvíjať lieky a pomáhať ľuďom s ochoreniami ako rakovina, diabetes či demencia. V ceste za splneným snom jej ale stojí finančná situácia, ktoré sa študentom v Británii po Brexite skomplikovala. Paulínu preto môžete podporiť aj cez crowdfunding.
Študenti a absolventiCelý článok