Študenti organizujú KAMAKO bál v novom šate. Začínali s nulovým budgetom, prilákali zvučné mená

Služba Praxuj.skLucia Džurná
Študenti organizujú KAMAKO bál v novom šate. Začínali s nulovým budgetom, prilákali zvučné mená

V ľuďoch chcú zapáliť iskru, ktorá v nich vyhasla počas pandémie. Každoročnou tradíciou Katedry marketingovej komunikácie je KAMAKO bál, ktorý organizujú študenti. Tohtoroční štvrtáci však prichádzajú s moderným rebrandovaným prevedením tradičného eventu s názvom FLAME. Garantujú, že v piatok 13. mája sa zabavíte vďaka známym stand-up komikom a iskru v sebe zapálite aj vďaka bohatému hudobnému programu.

Akcia, na ktorej si každý nájde to svoje

Študenti chcú po dvoch rokoch obmedzení, práce a školy z domu zorganizovať akciu, na ktorej si každý nájde to svoje. „Prioritou bolo pre nás vytvoriť kvalitný line-up. Zvučné mená sa nám podarilo pritiahnuť najmä vďaka kontaktom, ktoré pri organizovaní eventu hrajú veľkú rolu,“ prezradila Linda Schuchmannová, študentka z event tímu.

Predtým sa však popasovali s časovou aj finančnou tiesňou. Študenti totiž organizujú akciu v rámci predmetu počas letného semestra a na všetko mali približne len tri mesiace.

Okrem toho začínali s nulovým budgetom. Už počas prvých dní si však uvedomili, že bez pomoci sponzorov nie je možné zorganizovať event takýchto rozmerov, a preto si stanovili stratégiu a oslovili jednotlivé firmy, pre ktoré by mohla byť zaujímavá prezentácia na akcii FLAME.

Katedra marketingovej komunikácie

Katedra marketingovej komunikácie

Networking a hudobná smršť 

Hlavným cieľom organizátorov je prilákať marketérov, kreatívcov, freelancerov, milovníkov KAMAKO a študentov.

Po networkingovej časti, počas ktorej sa ľudia budú môcť zoznámiť, porozprávať či vymeniť si kontakty s ďalšími z brandže, bude nasledovať pestrý program.

Intímnu a podmanivú hudbu plnú vášne prinesie víťaz Radio_Head Awards 2021 Lash & Grey. Hudobnú a tanečnú smršť rozdúchajú Otec Mirec, Young Aesthete a DJ Yung Monty.

Stand-up komici o hraniciach humoru

Nebude chýbať ani stand-up komik Jakub Zitron Ťapák. Sám tvrdí, že ako konzument nemá hranice humoru. „Sú témy, ktoré ma bavia viac, no nepamätám si vtip, ktorý by ma pobúril alebo urazil,“ skonštatoval.

Hranica medzi dobrým vtipom a urážkou je podľa neho subjektívna. „Každého rozosmeje alebo urazí niečo iné. Napríklad poznám veriacich, ktorí sa zabávajú na rôznych témach, ale akonáhle prídu vtipy týkajúce sa náboženstva, je to už za čiarou. U mňa to ale takto nefunguje. Vtip je vtip, a keď sa niekto urazí, rešpektujem to, ale je to jeho problém. Druhá vec je však to, či je daný vtip dobrý,“ dodal Jakub Ťapák.

Ľudí rozosmeje aj stand-up komik Marián Psár. „Ak by som si mal dávať pozor na to, o čom by som nemal hovoriť, lebo sa to môže niekoho dotknúť, robil by som pantomímu. Aj to by však mohlo niekoho rozhodiť. Zvyknem hovoriť – buď ťa rozosmejem, alebo znechutím, je to pre mňa rovnaká radosť,“ skonštatoval.

Ľudia sa podľa neho môžu uraziť ako na dobrý, tak aj na zlý vtip. „Urážajú sa buď tí, ktorí nemajú zmysel pre humor, alebo tí, ktorí si myslia, že veci sú vtipné len dovtedy, kým nie sú o nich,“ doplnil Marián Psár.

 Kedy? 13.5. (piatok) o 19:00

Kde? SPACE UP, Záhradnícka 95, 821 08 Bratislava

 Viac informácií:

Web a predaj lístkov: kamako.sk

Instagram: flame_kamako

Facebook: flamekamako

Ak bol tento článok pre vás užitočný, budeme veľmi radi, keď nás podporíte jeho zdieľaním na sociálnych sieťach. Ďakujeme!