Praxuj.sk oslavuje štvrtý rok fungovania

Služba Praxuj.skJozef Gašparík
Praxuj.sk oslavuje štvrtý rok fungovania

Vysokoškolský portál Praxuj.sk existuje oslavuje už štvrté výročie svojej existencie. Jeho služby využilo už viac ako 4 000 vysokoškolákov a približne 500 firiem. Aj na základe pozitívnych spätných väzieb sme sa rozhodli rozšíriť svoje pôsobenie na všetkých ľudí, ktorí si hľadajú prácu. Pracuj.sk staviame ako portál, ktorý ponúka širokú ponuku príležitostí a do výberového procesu vnáša väčšiu transparentnosť.

Študenti vysokých škôl sú nároční na výber praxe a budúceho zamestnania. Od pracovného portálu očakávajú interakciu a informácie o budúcom zamestnávateľovi. Pracuj.sk preto ponúka presné dáta o tom, kedy bol životopis uchádzačov otvorený a tiež dostanú upozornenie o tom, kedy uzavretý výberový proces. Nikto tak nemusí čakať týždne či mesiace na rozhodnutie z oddelenia ľudských zdrojov.

Z našich dát sme tiež zistili, že vysokoškoláci pri výbere stáží a práce preferujú tých zamestnávateľov, ktorí sú ,,známe značky‘‘. Pridali sme preto funkcionalitu, ktorá umožní odoberať pozície od konkrétnych firiem, ktoré uchádzača zaujímajú. Zoznam firiem umožňuje jednoduché prezeranie všetkých zaregistrovaných inzerentov.

Pandémia všetkých poučila, že osobný kontakt môže byť v najbližšom období obmedzovaní. Ako nová funkcionalita preto pribudli videopohovory, ktoré je možné realizovať priamo na webe. Zároveň sme pridali nový filter na ponuky práce z domu.

V najbližšom období plánujeme do uchádzačských profilov pridať možnosť grafického spracovania životopisu. Okrem súčasných fotografií, skúseností a znalostí budú mať uchádzači možnosť vybrať si šablónu, do ktorej sa im informácie uložia. Rok 2022 bude pre náš tím kľúčový pre prinášanie nových informácií aj o samotných firmách. Aj preto pripravujeme nové pracovné profily, kde budú pribúdať fotky interiérov a rozhovory so zamestnancami. To všetko pomôže k získavaniu tých najlepších príležitostí na Slovensku.

Ak bol tento článok pre vás užitočný, budeme veľmi radi, keď nás podporíte jeho zdieľaním na sociálnych sieťach. Ďakujeme!