Dostať sa cez leto do Ameriky je čoraz jednoduchšie. Ako na to?

Študenti a absolventiLenka Švančárková
Dostať sa cez leto do Ameriky je čoraz jednoduchšie. Ako na to?

Ak snívaš o lete v USA, vyhliadni si u nás ponuku, ktorá ťa najviac zaujme. Aktuálne ich máme dve. Obe pre študentov. Stačí, ak klikneš na Mám záujem a na e-mail ti príde všetko, čo potrebuješ. Aby si si vedel predstaviť, ako celé prijímacie konanie prebieha, prinášame ti podrobný prehľad.

1. krok – registrácia

Registrácia prebieha online. Nikam nemusíš chodiť. Všetko vybavíš z pohodlia domova zo svojho mobilu alebo notebooku. Registrácia nie je to jediné, čo Smaller Earth dokáže vyriešiť jednoducho z domu. V tomto článku sa dočítaš, že viacero vecí u nich funguje online a sú prispôsobené  na mieru študentom. 

Ak ešte nie si rozhodnutý, či je leto v USA dobrá voľba, nevadí. Zaregistrovať sa môžeš bezplatne a nezáväzne. Práve registrácia slúži k tomu, aby si sa dozvedel všetky potrebné informácie, ktoré ti pri tvojom rozhodovaní pomôžu.

Po registrácii ťa budú kontaktovať telefonicky alebo e-mailom. V prvom rade preberiete tvoje preferencie. Predtým si teda poriadne pozri ich programy, aby si vedel, ktorý sa ti najviac pozdáva. Spoločne nájdete cestu a vyberiete ten pravý pre teba. Ďalšou témou je termín informačného stretnutia. Za bežných okolností by prebehli v univerzitných mestách. Keďže to situácia neumožňuje, toto stretnutie bude online, cez ZOOM. 

2. krok – informačné stretnutie

Na online stretnutí dostaneš informácie priamo od jedného z účastníkov z predchádzajúcich rokov. Budeš sa môcť opýtať na čokoľvek, čo ťa zaujíma, ohľadne Work and Travel programov a tvojho leta v USA. 

3. krok – videopohovor

Spomínaný pohovor je neformálny a prebieha online. Bude v angličtine. Ak nie si v komunikácii úplne doma, nezabudni sa naň pripraviť. Môže ti pomôcť náš článok, v ktorom ti poradí skúsená HR-istka, aj skúsenejší študenti.

Nemusíš sa ale báť, že ťa jednoducho hodia do vody a ty budeš musieť plávať. Na pohovor ťa pripravia. Dajú ti okruhy otázok a dokonca si ho s tebou vyskúšajú  pohovor na nečisto. Aj keď sa ti to možno na prvý pohľad nezdá, je to veľmi jednoduchá záležitosť. Nemusíš mať žiadne obavy.

Prvé tri kroky sú stále nezáväzné a bezplatné. 

4. krok – zmluva

Po absolvovaní pohovoru nasleduje dôležité rozhodnutie. Podpis programovej zmluvy. Ak tak urobíš, stáva sa z teba oficiálny účastník programu. Smaller Earth ti začne aktívne hľadať prácu, na základe tvojich preferencií.

5. krok – profil (online  životopis)

To najdôležitejšie už máš za sebou. Teraz ťa čaká vyplnenie online profilu na webovej stránke, kde si sa zaregistroval. Tvojmu budúcemu zamestnávateľovi bude slúžiť ako online životopis. Bude obsahovať údaje o tebe, o tvojich pracovných skúsenostiach a zručnostiach. Daj si na ňom záležať a vyplň ho čo najskôr, najneskôr do siedmich dní. 

6. krok – pracovný pohovor

V tejto fáze si už len krôčik od vysnívaného leta v USA. Absolvuješ krátky pohovor so zamestnávateľom. Bežne by prebiehal osobne, s americkým zamestnávateľom, na centrále v Bratislave. Situácia to ale nedovoľuje, a tak aj tento krok prebehne online. Osobný kontakt to síce nenahradí, ale aspoň si môžeš zariadiť nezabudnuteľné leto bez toho, aby si vyšiel z domu. 

7. krok – víza a odlet

Ako iste vieš, na vycestovanie za veľkú mláku potrebuješ víza. Smaller Earth ti vybaví formulár, ktorý potrebuješ, aby si absolvoval pohovor o tvoje víza, na americkej ambasáde v Bratislave. Na vízový pohovor idú s tebou, vo väčšej skupine. Po jeho úspešnom absolvovaní si pripravený na odlet do USA. Všetko potrebné zariadia za teba.

Tvojou jedinou úlohou bude už len v deň D nasadnúť do lietadla a vydať za nezabudnuteľným dobrodružstvom.

Ak bol tento článok pre vás užitočný, budeme veľmi radi, keď nás podporíte jeho zdieľaním na sociálnych sieťach. Ďakujeme!