Ako vyzerajú DOD na slovenských univerzitách v čase pandémie? Prehľad termínov

Študenti a absolventiLenka Švančárková
Ako vyzerajú DOD na slovenských univerzitách v čase pandémie? Prehľad termínov

Situácia spojená s pandémiou koronavírusu poznačila aj každoročné dni otvorených dverí na vysokých školách. Študent má možnosť zoznámiť sa s priestormi univerzity, pedagógmi a dozvedieť sa veľa informácií o odbore, ktorý chce študovať. Tento rok je síce situácia komplikovanejšia, ale univerzity si museli poradiť. Niektoré sa presunuli do online priestoru, iné posnuli termín na neskoršie mesiace. Prinášame ti prehľad už známych termínov dni otvorených dverí na slovenských vysokých školách.

Univerzita Komenského v Bratislave

Už druhýkrát sa DOD na univerzite Komenského v Bratislave bude konať online. Prehľad o všetkých 13 fakultách môžete získať už 16 a 17. februára na tomto linku. Všetko prebehne naživo, v dvoch blokoch a priestor bude aj na vaše otázky. Niektoré fakulty majú aj samostatný informačný deň. Viac informácií nájdete tu

Ekonomická univerzita v Bratislave

Na ekonomickej univerzite sa tradične konal celouniverzitný informačný deň. Tento rok si však každá fakulta organizuje informačný deň sama a online. Všetky potrebné linky nájdete na ich webe.

Slovenská technická univerzita Bratislava

Dni otvorených dverí na viacerých fakultách STU sa už, bohužiaľ, konali. Niektoré ale ešte stíhate. Prehľad nájdete tu.

Slovenská zdravotnícka univerzita v Bratislave

Na Slovenskej zdravotníckej univerzite v Bratislave sa bude konať prezenčný informačný deň. Určený je však iba pre školských poradcov, nie pre uchádzačov. Naplánovaný je na dátum 11.2.2021. Pre študentov pripravili prehľadnú príručku, kde sa dozviete veľa potrebných informácií. 

Vysoká škola manažmentu/City University of Seatle

Vysoká škola manažmentu poskytuje záujemcom možnosť komunikovať cez online chat so zástupcom školy. Vyberiete si študijný program a môžete sa opýtať na témy, ktoré vás zaujímajú.

Vysoká škola výtvarných umení v Bratislave

VŠVU svoje DOD premenovalo na DOOD - deň online otvorených dverí. Všetky potrebné informácie o odboroch nájdete tu

Trnavská univerzita Trnava

Trnavská univerzita Trnava organizuje takzvaný týždeň otvorených dverí všetkých fakúlt. Virtuálna prehliadka v online prostredí sa koná od 8 - 12. februára. 

Univerzita sv. Cyrila a Metoda v Trnave

Na fakulte masmediálnej komunikácie sa deň otvorených dverí uskutoční online 12.2. 2021 o 14.00. Informácie ti poskytnú samotní študenti, doktorandi a vyučujúci, ktorí sú tiež absolventmi FMK UCM. 

Fakulta sociálnych vied má DOD taktiež online - 10. 3. 2021.

Technická univerzita Zvolen

Pôvodne bol naplánovaný celouniverzitný deň na 21. január. Plány však prekazila pandemická situácia. Otázka konania Dňa otvorených dverí je otvorená. Sledujte ich web.

Univerzita Mateja Bela Banská Bystrica

DOD na univerzite Mateja Bela v Bankej Bystrici sa už konal v novembri. Nezúfajte, ak ste to zmeškali. Záznamy živých prenosov si môžete pozrieť online.

Slovenská poľnohospodárska univerzita Nitra

Aj v Nitre sa prispôsobili pandémií a dod sa bude konať online formou. Fakulta biotechnológie a potravinárstva však predbežne naplánovala aj otvorenie posluchární a prehliadku katedier. Viac informácií na ich webe.

Univerzita Konštantína filozofa v Nitre

UKF v Nitre svoj deň otvorených dverí pre všetky fakulty naplánovala na dni 10 - 11. februára.

Trenčianska univerzita Alexandra Dubčeka v Trenčíne

Dni otvorených dverí na Trenčianskej univerzite Alexandra Dubčeka zatiaľ nemajú presný termín. Mali by ale prebiehať v mesiacoch február a marec.

Univerzita J. Selyeho Komárno 

Dod na Univerzite J. Selyeho v Komárne prebehne taktiež virtuálne  a to 16. 2. 2021

Technická univerzita Košice

V prípade priaznivej situácie sa bude na TUKE organizovať ako každý rok v máji takzvaný "Piknik na TUKE", kde sa predstavia všetky fakulty. Zatiaľ nie sú známe bližšie informácie, ale keď budú, určite ich nájdete tu.

Univerzita P.J. Šafárika v Košiciach

UPJŠ tiež organizuje webinár pre uchádzačov o štúdium so špeciálnymi potrebami a ich rodičov.

Prešovská univerzita Prešov

Na Prešovskej univerzita v Prešove sa deň otvorených dverí presunie sa do virtuálneho priestoru. Mal by sa konať v priebehu mesiaca marec 2021.

Ak bol tento článok pre vás užitočný, budeme veľmi radi, keď nás podporíte jeho zdieľaním na sociálnych sieťach. Ďakujeme!